NOVORODENECKÉ FOTOGRAFOVANIE

Fotografovanie novorodencov je špecifické a prebieha v prvých dňoch života vášho bábätka.
Môj štýl je zachytyť krásu a jemnosť nového človiečika.
Novorodenci rastú tak rýchlo. Tieto fotografie vznikajú medzi 7-10 dňom bábätka, až do 3 týždňov.
Cennik fotografovania a ponuku balíčkov nájdete  tu

Kedy je najlepší čas na rezerváciu novorodeneckého fotografovania?

Čím skôr si termín rezervujete, tým lepšie pre Vás. Ideálne v čase tehotenstva. Termín máte predbežne rezervovaný a narodením bábätka mi ho potvrdíte. Ak ste nemali rezerváciu a túžite po fotografovaní a bábätko je už na svete, kontaktujte ma,vždy sa snažím ponúknuť termín aj pre  bábätká ktoré už na svete sú.

Ako si  rezervovať termín, keď neviem kedy sa mi bábätko reálne narodí?

Stačí mi napísať  Váš predpokladaný termín pôrodu. Ja si ho poznačím ako orientačný a Vy ma budete informovať, keď sa Vám bábätko reálne narodí. Tu prosím, aby to prebehlo  max do 48 hodín od narodenia bábätka, aby som mala  dostatok času na plánovanie aj iných fotení a hlavne aby som Vám mohla ponúknuť na výber viac ako jeden termín kedy prídete s bábätkom na fotenie. Aby ste nezabudli informovať ma o narodení, ideálny čas je, kedy oznamujete rodine príchod Vášho novorodeniatka na svet formou sms, poslať jednu sms aj mne.  A potom prosím v deň, kedy Vás z pôrodnice pustia domov informovať ma o tom a to Vám už ponúkam termín, kedy môžete prísť na fotenie.

Kedy je najvhodnejší čas na fotografovanie? 

Najlepší čas pre novorodenecké fotografovanie je, keď je novorodeniatku 7-10 dní. Maximálne do 21 dní. Počas tejto doby,  je bábätko stále veľmi ospalé a stočené rovnako ako v maternici, takže je oveľa ľahšie polohovateľné. Nebudí sa na manipuláciu a má ešte novorodenecké črty.

Kde prebieha novorodenecké fotografovanie?

Novorodeniatka fotím v mojom fotoštúdiu. Kde presne sídlim a ako to u mňa vyzerá, nájdete TU. Mám svoj vyhradený priestor  s dostatkom denného svetla, kde mám  vytvorené ideálne prostredie pre fotografovanie novorodencov. Som schopná ovládať teplotu v miestnosti, osvetlenie a mám všetky rekvizity priamo po ruke.  Vy môžete pohodlnne relaxovať na sedačke, vyriešiť si e-maily, či pozorovať svojho malého modela  a mňa pri práci. Verím že  to bude pre Vás  zážitok.

Ako dlho trvá novorodenecké fotografovanie?

Novorodenecké  fotografovanietrvá približne 2 až 3 hodiny, v závislosti na balíčku, ktorú si vyberiete a hlavne prihliadajúc na potreby Vášho bábätka. Prečo tak dlho? Potrebujem mať dostatok času v prípade, že Vaše dieťatko  potrebuje viac času na kŕmenie, uspávanie a každé bábätko je špecifické,  všetko si vyžaduje svoj čas a trpezlivosť. Keď sa na to dopredu pripravíte, fotografovanie bude prebiehať v príjemnej a uvoľnenej atmosfére a všetko pôjde hladko.

Sú zahrnuté v balíčkoch aj fotky s rodičmi - súrodencami?  

V základnom balíčku sú zahrnuté aj fotky s rodičmi a fotky samotného bábätka. Súrodenecké zábery sú zahrnuté do veľkého balíčka. Samozrejme je možnosť vziať si veľký balík ak sa fotí len bábätko a rodičia, výber je na Vás. Ak sú prítomní súrodenci, rada prispôsobím fotenie aj im, teda podľa veku a režimu staršieho súrodenca môžeme spoločné fotky  naplánovať na začiatku, alebo na konci fotenia. Novinkou je mini balíček kde sa fotí len samotné bábätko, takže na výber máte viacero možností.

Rekvizity  

Mám rôzne rekvizity, deky, košíky, čiapočky, čelenky, overaliky. Všetko tej najvyššej kvality a z príjemných materiálov. Pred každým fotením si pripravím rôzne štylizácie, vyberiem farby, materiály, prihliadam na pohlavie dieťatka. V mojich fotografiách mám rada harmóniu, dávam do toho moje srdce a  snažím sa ladiť  veci do detailov. Snažím sa  neopakovať  to, čo som už raz vytvorila.  Ak máte špeciálne požiadavky, týkajúce sa rekvizít, alebo farieb, niečo čo sa Vám páči,  prosím dajte mi to vedieť ešte pred samotným fotením, ideálne v čase kedy si dohadujeme termín pre vaše fotografovanie. Ja si to pre Vaše bábätko pripravím.

Je potrebné sa na fotografovanie pripraviť, niečo si priniesť?

Najdôležitejšie - Vaše bábätko. Jednoduché pokyny Vám pošlem pred samotným fotením. Ale čo sa týka bábätka, nič nemusíte meniť, ak si pýta papanie ešte pred odchodom z domu doprajte mu ho, ak až príchodom do fotoštúdia, tak ho pre kŕmenie nebuďte skorej. Môžete si vziať niečo pre seba na prehryznutie, kým budete oddychovať. Na spoločné fotografie s bábätkom sa zladiť, oblečenie v svetlých farbách, krátke rukávy. Upravené ruky a nechty, ak chcete aby aj detailné fotografie s bábätkom vo Vašom náručí boli dokonalé.

Vizáž  

V prípade záujmu o profesionálne líčenie maminky na fotografovanie so svojim bábätkom, je možnosť líčenia priamo v ateliéri profesionálnou vizážistkou Veronikou . V  prípade záujmu o túto službu  mi to prosím nahláste pri rezervácii, alebo potvrdení termínu. Cena tohto líčenia je 50e v hotovosti priamo Veronike.

Som členom  akreditovaných profesionálnych novorodeneckých fotografov APNPI a  INPA International Newborn Photography Association

Pre rezerváciu alebo bližšie info neváhajte použiť dotazník

    Vaše meno (povinné)

    Váš email (povinné)

    Dátum termínu predpokladaného narodenia vášho bábätka

    Vaša správa

    Ako spracovávam vaše osobné údaje si môžete pozrieť TU