Rodinné fotografie

Kedy je najlepší čas fotiť deti?

ten najlepší čas je práve teraz

Veľmi rada fotím deti, sú tak prirodzené a autentické, ľahko sa dajú zaujať. Každé obdobie je čarovné a podľa toho v ktorom  obdbobí sa nachádza zistíte, aké fotografie môžete očakávať.

1-3 mesiace

Radi by ste si zachovali spomienky na toto obdobie, kým je vaše bábätko maličké. Fotí sa samotné bábätko, s dôrazom na detaily, tvárička, ručičky, nožičky, spoločné s rodičmi,  bábätko v náruči maminky, ocka, aj spoločné so súrodencami.

4-11 mesiacov

Ideálny vek na prvé úsmevy, bábätko krásne drží hlavičku v polohe na brušku a reaguje na rodičov, fotografa, hračky, zhruba od 9 mes aj sedia, alebo stoja. Obdobie ideálne aj na  rodinné fotografovanie s bábätkom vo fotostudiu, prirodzeným štýlom zachytiť lásku medzi bábätkom a rodičmi.

1 rok dieťatka

dôležitý milník, ktorý si nenechajte ujsť

Fotí sa s tortičkou, číslom, dieťa je už viac aktívne, fotografovanie záleží od temperamentu a zdatnosti dieťatka, či obsedí, alebo vznikajú momentky, každopádne je to fotografovanie plné smiechu. V ateliéri mám k dispozícii na zapožičanie rôzne overaliky, pre dievčatká aj čelenky. Ak si prajete fotografovanie dieťatka s tortičkou, dajte mi o tom vedieť vopred. Priemer tortičky by mal byť do 17cm. Fotia sa samostatné portréty dieťaka, ale aj spoločné s rodičmi, súrodencami.

Staršie deti

zvoliť ateliér alebo exteriér…

Nezabúdajme aj na staršie deti. Čas plynie rýchlo a momenty s nimi vám tak ostanú zachytené navždy.

Fotografovanie môže prebiehať vo fotostudiu, ale od jari do jesene môžeme fotiť aj v prírode. Ideálne v lete, či v jeseni. Ak neviete čo zvoliť prihliadajte na povahu a temperament dieťaťa, vek.. Od roka a vyššie deti potrebujú priestor. Ateliér sa fotí v doobedných až obedných hodinách, exteriér podvečer pri západe slnka. 

Ateliér nám poskytuje čistejšie fotografie, ak máte radi bielu a čistý štýl a deti sa radi fotia, zvoľte ateliér. No ak aj veľmi neobsedia, niekoľkoročné skúsenosti zaručia že aj s neposedmi si hravo poradím a odídete s plnou galériou momentiek. To sú tie najcennejšie zábery. Momenty vás s vašimi deťmi.

No ak sa vám páčia viac dynamické fotografie, pri západe slnka, v prírode a máte radi uvoľnené fotografie, momenty, farby, alebo ste viacpočetná rodina,  zvoľte exteriér.

Rodinné fotky môžeme fotiť od  4týždňov veku bábätka až pokiaľ sa chcú fotiť. Sú dôležité milníky, ktoré si chceme uchovať navždy. Narodenie, novorodenecké fotenie, ktoré ako jediné fotenie bábätko prespí a fotií sa  v spánku, vieme ho krásne uložiť, vynikajú jeho reálne črty a krása. Bábätkovské obdobie, okolo 4-5 mesiacov  kedy bábätko krásne reaguje, usmieva sa, udrží pozornosť, sedacie bábätko okolo 9-10 mesiacov, kedy bábätká sedia ale ešte nám neujdú zo scény a najobľúbenejším, kedy má bábätko svoj temperament je obdobie 1 roka. Prvý rok a prvé kroky. Samozrejme aj staršie deti a ich milníky 5,10,18 rokov stoja za zachytenie. Ponuku na takéto fotenie si s vami rada dohodnem osobne tak, aby sa fotenie páčilo aj obdarovanému a bolo vytvorené na mieru.

Môžete si vybrať z troch balíčkov. Ak máte prvé bábätko a stačí vám 10 fotografií jeho samotného plus fotky s rodičmi , zvoľte balík  basic  Najobľúbenejším je balík premium, zachytené okamihy prvý rok s tortičkou, číslom, so súrodencami ak má a spoločné s maminkou, ockom. 

Ak máte radi keď  fotky skladajú príbeh, kopa zachytených detailov, úsmevov, okamihov  vyberte si balík príbeh ktorý obsahuje upravené fotografie elektronicky. Viac záberov za výhodnejšiu cenu.  Tento balíček je vhodný aj na exteriérové fotenie plné zachytených okamihov medzi vami a vašimi deťmi.

Cenník rodinnej fotografie

basic.

 • deti a rodina ~portréty
 • 10 retušovaných fotografií v JPG aj v tlači 10x15cm
 • fotografia nad rámec upravená plus tlač 10€/ks
 • Novinka – možnosť odkúpenia zvyšku galérie v základnej úprave elektronicky za cenu 140€ k cene balíčka
160€
Objednať

premium.

 • deti a rodina ~ portrét ~ tehotenské fotografovanie (2 viac detí)
 • pre všetkých ktorým 10 záberov nestačí
 • 20 retušovaných fotografií v JPG v najvyššej kvalite aj v tlači 10x15cm
 • Novinka – možnosť odkúpenia zvyšku galérie v základnej úprave elektronicky za cenu 100€ k cene balíčka
250€
Objednať

príbeh.

 • aby všetky dôležité momenty ostali navždy zachytené a nerobili ste kompromisy
 • tie najkrajšie zábery – deti a rodina
 • 30 retušovaných fotografií v JPG v najvyššej kvalite
 • vo farbe aj čiernobielom prevedení (je možné dokúpiť zábery naviac, poslané taktiež elektronicky, fotografia nad rámec 10€/ks)
 • Novinka – možnosť odkúpenia zvyšku galérie v základnej úprave elektronicky za cenu 100€ k cene balíčka
300€
Objednať

Galéria